انتخاب ماشین شارژی

انتخاب ماشین شارژی 

ضمن عرض ادب و احترام به کاربرهای محترم مجله کوکی، امروز قصد داریم که توضیحاتی در مورد نحوه انتخابماشین شارژی براساس ابعاد و مشخصات مهم و اساسی ماشین شارژی و مدلهای مختلف این اسباب بازی محبوب ارائه کنیم. تا آن دسته از والدین عزیز که قصد خرید ماشین شارژی دارند با اطلاع کافی و مناسب بتوانند یک انتخاب خوب و مناسب داشته باشند.

لطفا برای دیدن مدلهای مختلف ماشین شارژی (با 12 ماه گارانتی) اینجا کلیک نمایید.

اهمیت ماشین شارژی بعنوان اسباب بازی 

ماشین شارژی و کودک

ماشین شارژی یک اسباب بازی نسبتا جدید، بسیار جذاب و در عین حال بسیار مفید و ارزشمند است. از آنجاییکه کودکان در سنین فراگیری مهارتهای حسی، حرکتی و کنترلی دائما در صدد تقلید و الگوبرداری از رفتارهای والدین هستند، این یک فرصت عالی است تا از طریق فراهم نمودن اسباب بازیهای مناسب زمینه را برای افزایش این مهارتها و حتی بهبود هوش هیجانی کودک مهیا نمایند. در این بین ماشین شارژی بدلیل علاقه وافر کودکان به رانندگی (مشابه والدین) یک اسباب بازی ایده ال می باشد، که علاوه بر موارد فوق باعث شور، هیجان، سرگرمی و شادی بچه ها خواهد شد.

تقویت اعتماد بنفس در کودک از دیگر مزایای این اسباب بازی مهیج و سرگرم کننده است. در عین حال می توان از آن برای آموزش قوانین راهنمایی و رانندگی و احترام به آنها بهره جست.

لطفابرای انتخاب ماشین های شارژی روی لینک زیر کلیک کنید:

لطفا برای انتخاب ماشین شارژی های فروشگاه کوکی با 12 ماه گارانتی اینجا کلیک کنید.

انواع ماشین های شارژی

انواع ماشین شارژی

تنوع این اسباب بازی از لحاظ شکل ظاهری بسیار بالا است، به نوعی که می توان گفت تمام مدلهای موجود از خودروهای واقعی که در خیابانها تردد دارند را در شکل کوچک شده آن بصورت ماشین شارژی می توان یافت. مدلهای سواری، شاسی بلند، جیپ و آفرود از برندهای معروفی نظیر پورشه، مازراتی، بنز، بی ام دابلیو و… را در قالب ماشین شارژی می توان یافت. تاثیر این بخش در انتخاب صرفا از لحاظ ظاهری بوده و بهتر است کاملا در اختیار کودک قرار داشته باشد.

اما دسته بندیهای اصلی ماشین شارژی براساس موارد زیر می باشد و بهتر با در نظر گرفتن شرایط زیر ماشین شارژی را انتخاب کنیم:

 • انتخاب ماشین بچه گانه بر اساس سن و قد کودک

تاثیر سن بر ماشین شارژی

با توجه به سن، قد و وزن کودک باید دقت کرد که ابعاد ماشین بچه گانه و قابلیت تحمل وزن آن بگونه ای باشد که فرزند ما براحتی بتواند چند سالی از آن استفاده نماید.

علاوه بر آن  با تعداد موتورهای بیشتر و سرعت بالاتر برای رده سنی 6 الی 8 سال مناسب می باشد که توانایی بیشتری در کنترل دارند و مسلما برای سنین پایین تر بهتر است از ماشین های با سرعت پایین تر جهت ایمنی بیشتر فرزندمان استفاده کنیم.

ماشین شارژیهای دونفره با ابعاد بزرگتر برای استفاده همزمان دو کودک مناسب می باشند.

در انتخاب ماشین برقی لازم است به ابعاد و بویژه طول آن توجه فرمایید، طول آنها از 90 تا 150 سانتیمتر متغیر است و لازم است متناسب با رده سنی و فیزیک بدنی کودک باشد. طول مناسب این اسباب بازی شارژی باعث میشود فضای کافی برای پای کودک فراهم شود، که این موضوع علاوه بر راحتی کودک در هنگام بازی با آن، ایمنی او نیز حفظ شود. در زیر دسته بندیهای ماشین شارژی بر اساس طول و تناسب با قد کودک آورده شده است:

ماشین شارژی سایز کوچک
ماشین شارژی سایز کوچک

طول پای کودک در این سنین نهایتا به 50 سانتیمتر خواهد رسید، لذا ماشین های شارژی با طول بین 90 الی 105 مناسب این رده سنی (2 الی 5 سال) می باشد. با توجه به این مشخص ماشین های شارژی زیر گزینه مناسبی خواهند بود بگونه ای که کودک شما بتواند حداقل 3 الی 4 سال از اسباب بازی خود استفاده نماید.

با توجه به اینکه در سن 4 الی 8 سال، طول پای کودک تا 65 سانتیمتر خواهد رسید. لذا ماشین شارژی مناسب این سن باید طولی بین 105 الی 120 سانتیمتر داشته باشد.

طول ماشین شارژی برای سنین بالاتر از 6 سال بالاتر از 120 سانتیمتر می باشد.

لطفا برای خرید ماشین شارژی با گارانتی 12 ماهه کلیک کنید.

انتخاب ماشین برقی بچه گانه بر اساس محیط

تاثیر محیط بر ماشین شارژی

تصمیم داریم کودک ما اسباب بازی شارژی خود را در چه محیطی استفاده و نگهداری کند، داخل آپارتمان، حیاط خانه، خیابان و یا پارک و یا حتی روی ماسه های ساحل دریا، در هر کدام از شرایط بالا خیلی مهم است که چه مدل ماشین شارژی را انتخاب می کنیم.

بطور مثال ماشین برقی بچه گانه ای مناسب یک آپارتمان با متراژ پایین است که، اولا از لحاظ ابعاد و اندازه خیلی بزرگ و دست و پا گیر نباشد و علاوه بر آن سرعت خیلی بالا هم نداشته باشد تا احتمال آسیب به کودک و وسایل خانه کمتر شود. یک ماشین شارژی تک موتوره با ابعاد کوچک برای این منظور ایده ال است و با توجه به اینکه همیشه پریز برق جهت شارژ آن در دسترس است، نیازی به چند باطری نداریم و یک باطری قابل شارژ برای اینکار کافی است.

در یک محیط باز مثل حیاط خانه یا پارک می توانیم یک ماشین بچه گانه با ابعاد بزرگتر، تعداد موتور بیشتر، سرعتهای بالاتر و تعداد باطری بیشتر را انتخاب کنیم.

بدهیست برای استفاده در محیط ساحلی توجه به نوع چرخ ها و قدرت بیشتر موتورها بسیار مهم است و معمولا ماشین های شارژی ساحلی بطور اختصاصی برای این منظور طراحی شده اند.

 لطفا برای خرید ماشین شارژی با گارانتی 12 ماهه کلیک کنید.

انتخاب ماشین شارژی کودک براساس آپشن ها

ماشین شارژی ها با امکانات جانبی(آپشن های) متنوع عرضه می شوند، در ادامه برخی از این امکانات آورده شده است:

 • امکان پخش موزیک (اتصال به USB و یا تلفن همراه):

  پنل موزیک ماشین شارژی
  پنل موزیک ماشین شارژی

با توجه به علاقه فراوان بچه ها به موزیک، این قابلیت لذت بازی و شادی را همزمان برای کودک و حتی والدین فراهم می کند. شما میتوانید با استفاده از این قابلیت از طریق اتصال فلش مموری و یا بوسیله بلوتوث گوشی تلفن همراه خود موزیک مورد علاقه کودک خود را در حین استفاده از ماشین شارژی پخش نمایید.

 لطفا برای خرید ماشین شارژی با گارانتی 12 ماهه کلیک کنید.

 

 • دسته حمل چمدانی:

  دسته حمل چمدانی
  دسته حمل چمدانی

ماشین کودک بدون داشتن این دسته، بد دست بوده و جابجایی آن دشوار خواهد بود. ولی با وجود دسته حمل چمدانی خودروی کودک خود را آسانتر جابجا خواهید کرد.

 

 

 

 • داشتن راهنما، چراغ و صدای موتور و درب بازشو

  چراغ و درب بازشو
  چراغ و درب بازشو

از این ویژگی برای آموزش عملکرد های راهنما و چراغهای خودرو به کودک استفاده کنید، ضمن آنکه ایمنی بیشتر برای استفاده در محیط بیرون و حس و هیجان بهتر در زمان بازی کودک فراهم می شود.

با وجود دربهای بازشو کودک بدون کمک شما براحتی سوار و پیاده می شود، حس استقلال بیشتر در کودک در زمان بازی با ماشین بچه گانه خود از دیگر فوائد دربهای بازشو می باشد.

 

 

 

 • کمک فنر و کمربند ایمنی

  کمربند ماشین شارژی
  کمربند ماشین شارژی

این وسایل ایمنی برای جلوگیر از صدمه دیدن کمر و زانوهای کودک بسیار مهم و حیاتی است، علاوه بر افزایش ایمنی کودک در هنگام تفریح با این اسباب بازی، از دوران کودکی الزام استفاده از کمر بند ایمنی را به او تفهیم می کند.

 • کنترل از راه دور (ریموت کنترل)

در مواقعی که کودک توان راهبری ماشین شارژی را به تنهایی ندارد لازم است والدین نظارت بیشتری روی عملکرد خودروی کودک داشته باشند. البته این نوع ماشین ها قابلیت استفاده توسط خود کودک را صرفا با یک کلید فراهم می نماید).

 

امیدوارم این مطلب برای شما مفید باشد، در صورتیکه تمایل دارید می توانید با کلیک بر روی آیکونهای شبکه های اجتماعی به سادگی این مطلب را برای دوستان خود به اشتراک گذارید. برای دیدن لیست ماشین های شارژی و انتخاب از لینک های زیر استفاده نمایید:

لیست قیمت ماشین شارژی های فروشگاه کوکی با 12 ماه گارانتی

ماشین شارژی های فروشگاه کوکی با 12 ماه گارانتی

 

مطالب مرتبط

ماشین شارژی ارزان
ماشین شارژی دست دوم
شارژي
قیمت ماشین شارژی
قیمت ماشین شارژی کوکی

2 نظرات

 1. پاسخ

  ممنونم بابت توضیحات خیلی خوبتون

دیدگاهی بنویسید

بالا