ماشین شارژی دست دوم

ماشین شارژی دست دوم!؟

ماشین شارژی دست دوم

آری یا نه؟

در هنگام خرید ماشین شارژی این سوال مطرح می شود که آیا خرید ماشین شارژی دست دوم درست است یا نه؟ برخی والدین گرامی با توجه به قیمت ظاهرا پایین تر ماشین شارژی های دست دوم ترجیا می دهند که بجای خرید یک ماشین شارژی نو (آکبند) سراغ خرید یک ماشین شارژی کارکرده بروند. در ادامه سعی شده که مزایا و معایب خرید ماشین شارژی دست دوم را شرح دهیم.

ولی پیش از خواندن ادامه مطلب اجازه دهید نظر خود را صراحتا بگویم: “ماشین شارژی دست دوم؟ خیر، به هیچ وجه”

ماشین شارژی نو با قیمت پایین گارانتی 12 ماهه به مراتب بهتر از یک ماشین
ماشین شارژی نو با قیمت پایین گارانتی 12 ماهه به مراتب بهتر از یک ماشین

چرایی جواب منفی به خرید ماشین شارژی دست دوم

در یک ماشین شارژی قطعات کلیدی و مهمی داریم که عموما الکتریکی و الکترونیکی بوده و درصورت عملکرد ناقص یا خرابی هر یک از آنها ماشین شارژی تبدیل به یک بدنه خالی و فاقد هرگونه کارایی خواهد شد. این قطعات شامل موتور ها، مدار فرمان، باطری ها و سویچ ها می باشد. از انجاییکه میزان استهلاک این قطعات را نمی توان بصورت چشمی (در زمان خرید ماشین شارژی دست دوم) تعیین کرد و در عین حال با توجه به کیفیت اجناس موجود در بازار عمر اینگونه قطعات پایین می باشد، لذا احتمال خرابی و عملکرد نادرست ماشین شارژی های دست دوم بسیار بالاست.

شایان ذکر است هزینه تهیه مجدد و تعویض این قطعات ماشین شارژی به نسبت اختلاف قیمت ماشین شارژی نو و دست دوم بسیار زیاد می باشد و در نهایت باعث می شود هزینه تامین یک ماشین شارژی مستعمل بیشتر از نوی آن تمام شود. مصداق بارز جمله “هنوز اینقدر پولدار نیستم که کالای ارزان قیمت بخرم”.

با توجه به اینکه مدلهای ماشین شارژی موجود در بازار هر چند وقت یکبار کاملا تغییر می کند، این احتمال تقویت می شود که برخی قطعات برای تعویض و تعمیر ماشین شارژی یافت نشود.

دومین مسئله محدود شدن انتخاب طرح و رنگ است، با اینکار کودک خود را از طرح ها و رنگ ها و مدلهای متنوع این اسباب بازی جذاب محروم می کنیم.

 

ماشین شارژی ارزان قیمت نو / ماشین شارژی دست دوم

ماشین شارژی ارزان قیمت
ماشین شارژی ارزان قیمت

اگرچه در انتخاب کالا هیچگاه ارزان قیمت بودن نمی تواند ملاک تصمیم گیری برای خرید باشد، اما انتخاب یک ماشین شارژی ارزان قیمت (ولی با کیفیت مناسب) بسیار بهتر از خرید ماشین شارژی کارکرده است. بخصوص اگر ماشین شارژی که تهیه می کنیم گارانتی یکساله موتور، باطری و مدار داشته باشد.

 

برای دیدن جدول قیمت ماشین های شارژی فروشگاه کوکی با گارانتی یکساله اینجا کلیک کنید.

برای دیدن عکس محصولات و مشخصات کامل و انتخاب ماشین شارژی اینجا کلیک فرمایید.

 

امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده و در صورت تمایل می توانید آن را از طریق لینک شبکه های اجتماعی در بالا و پایین صفحه با دوستان خود به اشتراک گذارید.

مطالب مرتبط

ماشین شارژی ارزان
شارژي
قیمت ماشین شارژی
قیمت ماشین شارژی کوکی

دیدگاهی بنویسید

بالا